Jak to jest z tymi Raportami z Bezpiecznej Transakcji – RIF?

Raport może uchronić nie tylko Twoją firmę przed stratami ekonomicznymi, nade wszystko może dostarczyć dowodów w postępowaniu prokuratorskim

Raport dostarcza Ci wiedzy o kliencie – podatkowej, ale też może dostarczyć wiedzy ekonomicznej, żeby uniknąć błędów w wyborze (złego kontrahenta), a co równie ważne żeby nie zostać posądzonym przez fiskusa o świadomy udział w karuzeli podatkowej VAT. Słyszałeś o uwikłaniu firm w karuzelę VAT? (przeczytaj artykuł…).

Raport dostarcza Ci też niezależnych danych (analitycznych) z naszą oceną weryfikowanego kontrahenta, aby pomóc w podjęciu decyzji biznesowej, która zawsze zależy od Ciebie.

Raport jest ważnym dowodem zawartych w nim ustaleń. Co więcej masz na to nie tylko dokument (Raport) ale też są świadkowie tej weryfikacji (detektyw, analityk kryminalny, ekspert ds. kontroli biznesowej) – opracowujący Raport. Raport taki może być obiektywnym dowodem w postępowaniu kontrolnym lub innym, który okazany fiskusowi daje mu pewność, że  przed i w trakcie współpracy z kontrahentem, niezależnie od tego jakie było jego nastawienie lub udział w obrocie towarem (przed Tobą), nie uczestniczyłeś z nim świadomie w oszustwie podatkowym. Rolą podatnika jest zachowanie należytej staranności, a Ty dodatkowo wykażesz, że cechowała Cię dobra wiara w transakcjach, bo przed dokonaniem biznesu sprawdziłeś w niezależnym źródle swojego kontrahenta, a zatem nie działałeś z nim w zmowie, czy jak „paser”, robiłeś normalny biznes, a my jesteśmy tego Twoimi świadkami.

Raport może uchronić nie tylko Twoją firmę przed stratami ekonomicznymi lub przed posądzeniem o brak zachowania należytej staranności w doborze kontrahentów, nade wszystko Raport może dostarczyć dowodów w postępowaniu prokuratorskim, jeżeli okaże się że Twój kontrahent jednak dokonał oszustwa VAT lub uczestniczył jako element „łańcucha” w „karuzeli podatkowej”.